• „Bóg czarownic” jest jednocześnie podsumowaniem i rozwinięciem teorii Margaret Alice Murray (1863-1963) przedstawionej w „Wiedźmim kulcie w Europie Zachodniej” (1921). Skierowana do szerszego odbiorcy książka miała i ma wpływ na popularne (także współczesne) wyobrażenia o czarownicach.

 • 54,00 zł W magazynie

  Książka Margaret A. Murray jest tyle co klasycznym, ile wzbudzającym liczne kontrowersje opracowaniem na temat średniowiecznych i renesansowych procesów o czary. Autorka wysnuwa w niej słynną hipotezę, głoszącą że osoby będące ofiarami procesów o czary, były w rzeczywistości wyznawcami kultu o korzeniach przedchrześcijańskich.

  54,00 zł
  W magazynie
 • 0,00 zł W magazynie

  The book is a collections of articles concentrated on cultural aspects of psychoactive substances and alternative states of consciousness.

  0,00 zł
  W magazynie
 • 46,00 zł W magazynie

  Kultura zna wiele wizerunków, archetypów i postaci kobiet (ale także i mężczyzn) parających się sztukami magicznymi - o różnorodności przedstawień czarownic traktuje niniejsza książka.

  46,00 zł
  W magazynie
 • 34,00 zł W magazynie

  Książka stanowi cenne świadectwo początków badań nad religiami starożytnego Bliskiego Wschodu – a tym samym – bardziej kompleksowego podejścia do chrześcijaństwa i judaizmu. Jak to ujął sam Pinches: „żaden badacz współczesnych religii nie może sobie pozwolić na zaniedbanie poznania tegoż systemu”.

  34,00 zł
  W magazynie

Śledź nas na Facebooku

 • Transport

  Zamówienia realizujemy korzystając z usług Poczty Polskiej.

 • Kontakt

  W prazie wątpliwości prosimy o kontakt mailowy: sklep@wydawnictwosacrum.pl

 • Płatności

  Zamówienia finalizowane są przelewem tradycyjnym lub poprzez PayPal.

Wydawnictwo Sacrum

Nazwa wydawnictwa nawiązuje do aktualnego i planowanego profilu wydawniczego: zajmujemy się publikacją książek naukowych z zakresu religioznawstwa, psychologii i nauk społecznych.

Współpracujemy z autorami ze środowiska akademickiego – wydajemy prace monograficzne, monografie redagowane oraz inne rodzaje publikacji naukowych,  a wydawane przez nas książki kierowane są zarówno do profesjonalistów, jak też i do szerszego grona Czytelników.